Almanya Aachen 2015 FEI European Championships Katılımı

Arif Kerem Göğüş, Dünyanın en önemli organizasyonlarından olan Almanya’nın Aachen kentinde gerçekleşen FEI European Championship organizasyonuna katılım gerçekleştirdi.

Binicilik alanındaki en iyi yarışmacılar etkinlik boyunca, jumping, dressage, four-in-hand-driving, vaulting ve reining adındaki beş farklı atlı spor disiplininde mücadele etti. Dünyanın en büyük spor etkinlikleri arasında sayılabilecek festival genelinde toplam 1,79 milyon euro ödül dağıtıldı.

FEI Avrupa Şampiyonası’nda, toplamda 31 farklı ülkeden 420 binici ve yaklaşık 720 atın yer aldığı etkinliklere, 800 gazeteci, bin 300 çalışan ve 70 hakem görevli olarak katıldı. 23 bin 500 metrekarelik bir alana kurulan fuarda, dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 200 sergi sahibi ürünlerini sergiledi.

Fransız Penelope Leprevost, Flora de Mariposa adlı atıyla yarışı 67.67 saniyede bitirerek Türk Hava Yolları yarışının galibi oldu. İkinciliği 69.17 saniyeyle Alman Ludger Beerbaum, üçüncülüğü ise 69.67 saniyeyle Britanyalı Joe Clee elde etti.

    izmir escort