Brüksel Europe Quality To Summit Konferansı Konuşmacı Olarak Katılım

Arif Kerem Göğüş, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Europe Quality To Summit Konferansına konuşmacı olarak katıldı. Konferans sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Daimi Temsilcimiz ve Dış Ticaret Müsteşar yardımcımız Ziya Altunyaldız ile ikili görüşmelerde bulundu ve teşekkür plaketi aldı.

Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşar Yardımcısı Ziya Altunyaldız, AB nezdinde Büyükelçilik Müsteşarı Ömer Faruk Doğan, Büyükelçilik Ticaret Müşaviri Zeynep Solak’ın yanı sıra plakete layık görülen firmaların temsilci ve yöneticilerinin katıldığı zirvede, Ödül alan kişilerin başarı öyküleri alkışlandı.

Zirveye katılan Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Dilek Sabancı, özellikle engellilerin sağlık, eğitim, spor ve diğer sorunlarına çözüm getirecek yatırımlar ve organizasyon düzenleyeceklerini söyleyerek, özellikle turizm, gayri menkul alanlarında yatırım yapacaklarını belirtti.

Pankobirlik Genel Müdürü Fahrettin Tan, Türk çiftçisi ile birlikte büyük yatırımlara imza attıklarını ve kazananın sadece çiftçinin değil, Türkiye’nin olduğunu dile getirerek, modern Cumra Şeker Fabrikası’nı görmek için yabancıların sıraya girdiğini söyledi.

Plaketini alan TUSİAD Brüksel Temsilcisi Dr. Bahadır Kaleağası: “Başarılarınızı görmek bizleri mutlu ediyor ama daha çok başarmak zorundayız. AB de ciddi bir sınav içerisinde. ABD bastırıyor, Çin ve Hindistan yükseliyor. Hayatımıza yeni sorunlar giriyor. Sorunlar sınır tanımıyor ve güç birliği kaçınılmaz hale geliyor.” diyerek, AB’nin de artık sosyal politikalar ve esnek güvenlik anlayışı ile yakından ilgilendiğini söyledi.

    izmir escort